Nowości w IT

praca-w-SunTRUCK

Co nowego?

W maju tego roku Daimler przedstawił jedyną w soim rodzaju, pierwszą na świecie, autonomiczną ciężarówkę, która może poruszać się po drogach. Jeszcze zaledwie rok temu zrodziła się sama idea nowoczesnej, samodzielnej (jeśli chodzi o kierowanie) ciężarówki, w formie pojazdu Mercedes-Benz Future Truck 2025. Na początku brzmiało to nieco dziwnie, wręcz niedorzecznie, lecz twórcy projektu nie tracili nadziei. Sama nazwa zawierała w sobie datę 2025 - co sugerowało że właśnie w tytułowym roku dopiero ujrzymy futurystyczny pojazd. Jak się okazało, od wjazdu chociażby częściowo autonomicznej ciężarówki dzieliło nas nie aż 10 lat, jak przypuszczano, a kila miesięcy. Czy to nie swego rodzaju rewolucja w dziedzinie transportu?

Co dalej?

Pojazd o wdzięcznej nazwie - Freightliner Inspiration Truck - uzyskał legalną zgodę na poruszanie się po drogach. Na początku tylko w jednym stanie, Nevadzie. Nie jest on co prawda tworem idealnym. Może sobie poradzić w danych sytuacjach na trasie bez udziału kierowcy. Jest to już olbrzymi fenomen. Jego automatyzacja jest "aktywna" wyłącznie na autostradach, póki co. Możemy mieć jedynie nadzieję, że dalsze testy i pomysły projektantów rozwiną ten śmiały projekt.

Teraźniejszość

Wystarczy sobie wyobrazić akucję transportowe na naszym serwisie, gdzie można wybrać transport za pośrednictwem właśnie takiej ciężarówki. To jest coś niesamowitego. Wybralibyście tradycyjny transport, czy lepiej postawić na nowoczesność? To wbrew pozorom niełatwe pytanie. Do tematu będziemy na pewno wracać. Na chwilę obecną możemy zaprosić do zapoznania się z naszym, równie nowoczesnym, systemem SunTRUCK.